Ogłoszenie:

Przetwornica prądu stałego DC/DC 600W (Nowy)

dodano: 2019.06.26 ważne do: 2023.02.21 wyświetleń: 32
88 PLN do negocjacji Zaproponuj cenę!
Szczegóły ogłoszenia:
Opis.

1. Napięcie wejściowe: 10V -60V
2. Prąd pobierany z źródła zasilania przy pełnym obciążeniu: max 15A
3. Napięcie wyjściowe regulowane w zakresie od 12 do 80V DC
4. Maksymalny prąd wyjściowy 10A z regulowanym ograniczeniem prądowym
5. Maksymalna moc wyjściowa 600W po jej przekroczeniu nastąpi wyłączenie
   przetwornicy co w  niektórych przypadkach może być nie wskazane.
6. Sprawność przetwarzania około 95%
7. Zabezpieczenie przeciwzwarciowe w postaci bezpiecznika topikowego którego nie wolno zmieniać  na większy pod groźbą definitywnego uszkodzenia przetwornicy.
8. Należy liczyć się z tym że używając przetwornicy, w skrajnych zakresach napięć
   zasilających zarówno przy najniższych jak i najwyższych, maksymalna oddawana moc
   może nie osiągać pełnej zakładanej wydajności. Największą sprzwność uzyskuje się
   przy małych różnicach napięć wejście/wyjście.

Zasilanie.

Zależnie od przewidywanego zastosowania, aby móc wykorzystać przetwornicę w pełnym zakresie jej możliwości należy dysponować żródłem zasilania o odpowiedniej mocy ( minimum 700W ) i odpowiednich parametrach wyjściowych. Napięcie wejściowe nie może być wyższe od wyjściowego i powinno zawierać się w przedziale od 10 do 60V napięcia stałego ( DC ), oraz powinno umożliwiać pobieranie przez dłuższy okres czasu prądu o natężeniu co najmniej 15A. Idealnym źródłem zasilania jest np. akumulator samochodowy 12V, podlączony przewodami o odpowiednio dużym przekroju ( minimum 2,5mm2, ( może być większy ) co wyeliminuje spadek napięcia który wzrasta wraz z rosnącym obciążeniem.

Zastosowanie.

Przetwornica jest urządzeniem zastępującym regulowany zasilacz napięcia stałego o możliwościach nierównywalnie większych niż zasilacz klasyczny biorąc pod uwagę jej gabaryty i ciężar. .Przeznaczona jest do zasilania napięciem stałym wszelkich urządzeń  o mocy do 600W, przy napięciu nie przekraczającym 80V DC, które takiiego zasilania wymagają, np. wszelkiego typu elektronarzędzia. W przypadku zasilania urządzeń odbiorczych jak przenośne TV, odbiorniki radiowe, wzmacniacze, itp. efektem ubocznym zasilania z przetwornicy mogą być zakłócenia powodowane przez niepożądane produkty przetwarzania, objawiają się one najczęściej szumami lub buczeniem.

Chłodzenie.

Przetwornica w trakcie pracy zależnie od obciążenia wydziela ciepło. Aby nie nastąpiło przegrzanie a w konsekwencji uszkodzenie, należy zapewnić odpowiednio intensywne chłodzenie. Przy małym obciążeniu 100 - 200W do odpowiedniego wychłodzenia wystarcza radiator na bazie którego jest zbudowana. W przypadku obciążenia mocą 200 - 400W, wskazane jest zastosowanie wentylatora który zapewni większą efektywność chłodzenia .Przy obciążeniach maksymalnych do 600W, wskazane jest zintensyfikowanie chłodzenia przez zastosowanie wentylatora o większej wydajności a idealnym było by zatopienie całej przetwornicy w pojemniku z olejem transformatorowym. Świetnie nadają się do tego celu pojemniki z tworzywa sztucznego stosowane w rozdzielnicach energetycznych.

Usprawnienia

W przypadku sporadycznych zmian napięcia wyjściowego przetwornica może pracować w oryginalnej konfiguracji, czyli takiej w jakiej została dostarczona. Jeżeli użytkownik przewiduje częste zmiany napięcia wyjściowego wskazane jest zastąpienie wlutowanego do płytki potencjometru regulującego wartość napięcia, dobrym potencjometrem, najlepiej wieloobrotowym z odpowiednio dużą gałką ( pokrętłem ). Umożliwi to wygodne ustawianie parametrów przetwornicy beż konieczności użycia wkrętaka. Jeżeli jest przewidywana długotrwała praca ciągła przetwornicy z obciążeniem bliskim maksymalnemu, wskazane jest dołączenie na wejściu do już istniejących dodatkowych kondensatorów elektrolitycznych o pojemności porównywalnej z istniejącym ( może być nawet o dużo większej ) na napięcie odpowiednie dla użytego źródła zasilaniai, oraz odpowiednio na wyjściu  z zastrzeżeniem że ich napięcie pracy nie może być niższe niż 100V

Urządzenia elektroniczne nie powinny być wyrzucane razem z innymi odpadami. Należy oddać je do wyspecjalizowanych punktów utylizacj lub razem z innymi elektroodpadami które w każdej miejscowości co jakiś czas są odbierane nieodpłatnie.


 
Kontakt
Marian
ul. Powstańców Śl;. 21, 44-200 Rybnik, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Telefon: pokaż telefon
Podziel się:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.